Servis Bölgeleri

Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme

Ariston çamaşır makinesi resetleme ve program iptalini yapmak için hangi tuşları kullanıyorsunuz? Ariston çamaşır makinesi programı sıfırlama ve programı resetlemek için bazı özel tuşlara basmamız gerekiyor. Bunun içinde bir yerlerden yardım almadan da ariston çamaşır makinesi kullanma klavuzunu okuyup çamaşır makinesi resetleme ya da iptal tuşunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Elinizde Ariston çamaşır makinesine ait kullanma kılavuzu yoksa Ariston çamaşır makinası resetleme, program sıfırlama, çamaşır makinesi program iptali ve Ariston çamaşır makinesi resetleme nasıl yapıldığını buradan da dilerseniz size anlatabiliriz. Şimdi gelin Ariston çamaşır makinesi resetleme işlemini hep beraber yapalım.

Burada yapılan işlemleri doğru bir şekilde yapmanız halinde, çamaşır makinesi servisi ve beyaz eşya tamircisi çağırmanıza gerek kalmayacaktır.

Ariston Çamaşır Makinesi Program Sıfırlama

Çamaşır makinesi yanlışlıkla çalıştırdığınız zaman programı iptal etmek ya da programı sıfırlamanız gerekir. Ariston çamaşır makinesi program resetlemeden önce çamaşır makinesi program sıfırlamayı deneyerek de programı ilk başta getirebilirsiniz. Öncelikle ariston çamaşır makinesi programı sıfırlama işlemi için çamaşır makinesinin başlat beklet tuşuna basın.

  • Sonra program değiştirme düğmesini su boşaltma simgesine getirip çamaşır makinesinin başlat tuşuna basın.
  • Çamaşır makinesi bu sayede içerisindeki suyu boşaltıp yeni programa geçmek için hazır hale gelecektir.
  • Bu işlem ariston çamaşır makinesi programı resetleme değil tamamen program iptal metodudur.

Ariston Çamaşır Makinesi Programı resetlenmiyor

Eğer Ariston çamaşır makinesi resetleme yapmak istiyorum ama program resetlemeyi yapamıyorum diyorsanız o zaman buradan anlata uzaklarımızda iyi kulak vermenizi rica ediyoruz. Ariston çamaşır makinesi programı resetlenmiyor ise program çevirme düğmesin de ya da iptal tuşunun oluş olmadığını kontrol ediniz.

Ariston çamaşır makinesi resetleme İşlemi için çamaşır makinesinin düğmesine çok fazla bastığımız zaman Ariston çamaşır makinesi ve diğer markaların tamamı da kilitlenme olasılığı oldukça yüksektir. İşte bundan dolayı çamaşır makinesinin fişini çekerek yeniden takıp çamaşır makinesi resetleme işlemine başlayabilirsiniz.

Diğer Resetleme Taktikleri

Ariston Çamaşır Makinesi Program İptali

Çamaşır makinesini yanlış bir programda çalıştırdığınız zaman programı iptal edip yeni bir programı seçebiliyorsunuz. Yalnız ariston çamaşır makinesi program iptali ve program resetleme işlemi diğer markalara göre çok zor olan bir işlemdir. Her markanın kendine özel program iptal ya da programı iptal etme tuşu olsa da ariston çamaşır makinesinde bunu yapmanız biraz zaman alabilir. Çamaşır makinesi resetleme Yada programı iptal etmek için program ayar düğmesini su boşaltma konumuna getiriniz.

Çamaşır makinesinin başlat tuşuna basın ve çamaşır makinesinin içerisindeki suyun birkaç saniye içerisinde tamamının boşalacağını göreceksiniz. Makinemiz bu aşamadan sonra yeni bir program başlatmaya hazır hale gelecektir. Çok Ariston çamaşır makinesi program iptali ve program resetleme için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Ariston Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır?

Ariston çamaşır makinesi programı resetleme nasıl yapılır yani çamaşır makinesi ve resetlemek için hangi işlemleri yapmanız gerekiyor burada kısa ve net bir şekilde anlatacağız. Öncelikle Ariston çamaşır makinesi program resetleme işlemine geçmeden önce;

  • Makinenizin bütün tuşlarını çalışmış olması,
  • Düğmelerinin sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması,
  • Elektronik kartın arızalı olmaması ve makinenin farklı bir yerinde hiçbir arızanın olmaması gerekmektedir.

Ariston çamaşır makinesini resetlemek için çalışan makinenin başlat tuşuna beş saniye basılı parmağınızı kaldırmayın. Ardından çamaşır makinesinin ayar düğmesine sıkma ayarına getirin. Çamaşır makinesinin başlat tuşuna basarak makinenin su boşaltmasını sağlayın. Ariston çamaşır makinesi birkaç dakika içerisinde suyu hızlı bir şekilde boşaltacak ve sıkmaya geçecektir. Çamaşır makinesi sıfırlama, resetleme, iptal etme ve çamaşır makinesinde meydana gelen diğer arızaların tamamını bu şekilde yapabilirsiniz. Çamaşır makinesinin sıkma ayarların hangisi olduğunu bilmiyorsanız makinenin kullanma klavuzunda bakmanız gerekmektedir.

Ariston çamaşır makinesi kapağı kilitlemeyince de bu şekilde bir yöntem ile kapı kilit arızasını bile çözebilirsiniz. Hatta kapak kilidi değişiminde bile sıkma yaptırmadığınız taktirde kapıyı kilitlemeyecek ya da yeni programı başlamayacaktır. İşte bu nedenle Ariston çamaşırhane makinesi resetleme işlemini ve resetlemenin nasıl yapıldığını çok iyi anlamanız gerekmektedir.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83