Blog

Beko Çamaşır Makinesi Resetleme

Beko çamaşır makinesi resetleme, program iptali, programda takılı kalması Ve program resetleme nasıl yapılır konularını bu makalemizde bulacaksınız.

Beko çamaşır makinesi Arçelik ürünü olduğu için genellikle Arçelik çamaşır makinesi ile aynı özelliklere sahiptir. Bizler burada beko çamaşır makinesi resetleme işlemini anlattık. Takıldığınız veya kafanızın karıştığı bir durum olursa Arçelik çamaşır makinesi resetleme konumuzu da bakıp aynı işlemleri beko çamaşır makinesi programı iptal ya da farklı destekleme için de kullanabilirsiniz.

Beyaz eşya tamircisi ve çevreniz de beyaz eşya servisi varsa bu tür yerlerden de destek alabilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Program İptali

Beko çamaşır makinesi program iptali diğer çamaşır makinelerine Göre çok daha kolaydır. Beko çamaşır makinesi programını iptal etmek için başla bekle tuşuna üç saniye parmağınızı basıp ışıklar yanıp söndüğü zaman ya da makinede ses çıktığı zaman parmağınızı tuştan çekebilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde çamaşır makinesi programı iptal edecek ve makinenin ekranında END yazacak.

Burada belirtilen yöntem işe yaramadıysa, Beko çamaşır makinesini program iptalini gerçekleştirmek için başla bekle tuşuna bir kez basıp makineyi durdurun. Ardından çamaşır makinesi program Düğmesinden su boşaltma ayarına getirin. Ardından başlat tuşuna basın çamaşır makinesi birkaç saniye içinde su boşaltacak ve bitti konumuna gelecektir.

ÖNERİ: Çamaşır makinesi resetleme sayfasında bütün markaların arızalarından bahsediliyor.

Beko Çamaşır Makinesi Programı Takılı Kaldı

Çamaşır makinesi bir programda takılı kaldığı zaman yukarıda anlattığımız gibi başla bekle tuşuna üç saniye parmağınızı basılı tutun. Eğer işe yaramazsa Beko çamaşır makinesi resetleme başlığını okuyup makineye reset atmanız gerekir.

İPUCU: Beko çamaşır makinesi programda takılı kaldığı zaman ve program resetlemenin de işe yaramadığı durumlarda makinede bir arıza olduğu düşünülmektedir. Onun için çamaşır makinesi servisi, ya da İstanbul’daysanız Küçükköy beyaz eşya servisi ya da yeşilpınar beyaz eşya tamircisini arayıp destek alabilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır?

 1. Beko çamaşır makinesi resetleme yapmak için program ayar düğmesini en üst konumuna getirin.
  Yani saat 12:00 yönüne getirin.
 2. Çamaşır makinesi açma kapatma tuşundan makineyi kapatın.
 3. Başlat tuşuna basın parmağınızı kaldırmayın.
 4. Çamaşır makinesi açma kapatma düğmesine basarak makineyi çalıştırın.
 5. BU KISMI ATLAYIN: Ekrana bir hata kodu gelecektir. Çıkan hata kodunu internette aratarak makinenin geçmişte ya da şu anda karşılaşmış olduğu arızayı öğrenebilirsiniz.
 6. Başlat tuşuna bir kez basın.
 7. Çamaşır makinesi ekranında tuhaf rakamlar ve şekiller görüyorsanız işlemi doğru yapıyorsunuz demektir.
 8. Başlat tuşuna bir kez basın. Çamaşır makinesi motoru dönmesi gerekir.
 9. Eğer ekran yanıp sönmeye başlarsa başlat tuşuna bir kez daha basın ve ekranın sabit kalmasını sağlayın.
 10. Eğer Aceleniz yoksa birkaç dakika bekleyin.
 11. Çamaşır makinesi bu aşamada motoru sağa çevirecek, motoru sola çevirecek, ön yıkama suyu alacak, yumuşatıcı suyu alacak, normal su alacak, motoru hızlı çevirecek, çamaşır makinesi sıkma ayarına getirecek ve son olarak çamaşır makinesi su boşaltılacak.
 12. Böylece beko çamaşır makinesi resetleme işlemi bitmiş olacak. Eğer beko çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır diye soran tanıdıklarınız varsa bu makaleyi onlarla paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bütün bunlar yapıldığı zaman ve hiçbir yerde hata yoksa çamaşır makinesini açma kapama düğmesine basıp makineyi kapatın. On saniye bekleyin. Yeniden çamaşır makinesi açma kapatma tuşuna basın Ve istediğiniz program da çalıştırın.


Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83