Blog

Bulaşık Makinesi Deterjan Almıyor

Bulaşık makinesi tablet deterjanı almıyor ve dolayısıyla bulaşıklarınız güzel yıkanmıyor mu? Bulaşık makinesi deterjan almıyor arızası birkaç sebepten meydana gelmektedir. Bu arızaları çözdünüz takdirde bulaşık makinesi deterjanı almaya başlar. Peki bulaşık makinesi deterjanı neden almaz biliyor musunuz?

Bulaşık Makinesi Tableti Almıyor

Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce tablet deterjan ya da toz deterjan bulaşık makinesinin haznesine ilave etmelisiniz. Bu aşamada bulaşık makinesi bulaşıkları yıkadığında yıkama aşaması sırasında tableti ya da deterjanı alır. Bulaşık makinesi tableti almıyor ise bir arıza ile karşı karşıyasınız demektir. Bulaşık makinesi deterjanı beyaz eşya servisi ya da işin uzmanı olan bulaşık makinesi servisi ile çalışmanız gerekmektedir. Kendiniz bu arızayı evde çözmemiz mümkün değildir.

Çok fazla basit bir sorun değilse tabii ki. Buna istinaden iyi bir beyaz eşya tamircisi ile çalışmanız gerekmektedir. Ama öncesinde bulaşık makinesi neden deterjan almaz ya da tableti neden almaz gelin hep birlikte bakalım.

Bulaşık Makinesi Tablet Deterjan Almama Nedenleri

Bulaşık makinesi deterjan almıyor ya da tablet almıyor arızasının birinci nedeni; bulaşık makinesi ana kart arızası olarak göstermektedir. Bulaşık makinesinin ana kartı bozuksa makine tablet deterjan ya da toz deterjan almaz. Yıkamayı yapar, arızaya geçmez ama tableti almaz.

Bulaşık makinesi tablet deterjan almıyor ise tablet deterjan kapağının sıkışmış olmasından kaynaklanabilir. Tablet deterjanlı koyduğunuz yeri kapan sıkışıp sıkışmadığını anlamak için tablet deterjan düğmesine basınız. Düğmeye bastıktan sonra deterjan kapağı açılıyorsa sorun kapaktan değildir. Düğmeye basmanızı rağmen tamamen deterjan koyduğumuz kapan sert açılmaması durumunda tablet bölmesinin arızalı olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla bulaşık makinesi tablet deterjan almıyor hatası bu parçadan kaynaklı olabilmektedir.

Çözüm bulamadınız mı? Bulaşık makinesi tablet deterjan almıyor arızasına bir çözüm bulamadınız mı? Bayrampaşa beyaz eşya servisi, Kağıthane beyaz eşya servisi ve Bahçetepe beyaz eşya servisi ile görüşerek bulaşık makinesi arızasını tamir ettirebilirsiniz.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83