Blog

Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor

Bulaşık makinesi bulaşıkları yıkadıktan sonra hiç leke bırakmadan kurutması gerekir. Bulaşık makinesi kurutma yapmıyor ise önemli bir sorun ile karşı karşıyasınız demektir. Bulaşık makinesi bulaşıkları ıslak bırakıyor, kurutmuyor, leke bırakıyor ve bulaşık makinesi kurutma ayarı nasıl yapılır konusunu merak ediyorsanız size hemen arızanın nedenini anlatmak istiyoruz.

Öncelikle bulaşık makinesi bulaşıkları ıslak bırakıyor ve kurutmuyorsa bulaşık makinesi soğuk su ile bulaşıkları yıkıyor demektir. Yani bulaşık makinesi bulaşıkları sadece kurutmamakla kalmıyor ayrıca bulaşıkları soğuk su ile yıkıyor. Bu şekilde bulaşık makinesini kullanmanız halinde bulaşıklarınız lekeli çıkacak ve hiç yıkanmamış gibi kirli çıkacaktır. Bundan dolayı bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor ıslak bırakıyor diyorsanız mutlaka bir an önce bunun çözüm yolunu bulup tamir ettirmelisiniz.

Şimdi gelin bulaşık makinesi bulaşıkları neden kurutmaz arızası ne olabilir ya da bulaşık makinesinde kurutma ayarı var mı ve bulaşık makinesi kurutma yapmıyor sorununa hep birlikte bakalım.

Bulaşık Makinesi Neden Kurutma Yapmaz?

Bulaşık makinesinin içerisinde rezistans vardır. Bu rezistanslar yani bulaşık makinesi ısıtıcısı bozulduğu zaman ya da herhangi bir arıza meydana geldiği zaman bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmaz. Yani bulaşık makinesi kurutma işlemini yapmaz.

Bulaşık makinesi kurutma yapmıyor arızası genellikle ısıtıcılardan ya da içerisinde ısıtıcı dahil olan yıkama motorundan kaynaklanmaktadır. Bazen de elektronik kart arızası ile de karşılaştığımız olmuştur. Yalnız büyük sorunların bir çoğu elektrik kablolarının yanması ya da rezistans arızasının olduğunu görmekteyiz.

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Islak Bırakıyor

Bulaşık makinesi bulaşıkları ıslak bırakıyor ise bulaşık makinesi kurutma yapmıyor demektir bulaşıkları ıslak bırakan bulaşık makinesinin herhangi bir kurutma ayar düğmesi yoktur ya da ayarı yoktur.

Bulaşık makinesine bulaşıkları ıslak bırakması bazen bulaşık makinesi parlatıcısı ile de ilgilidir. Bulaşıkları yıkadıktan sonra mat bir şekilde olması parlatıcının bitmiş olması ya da parlatıcı kutusun işlevini yitirdiği anlamına da gelebilir. Yalnız bizler bulaşık makinesi servisi olarak bulaşık makinesi kurutmuyor, ıslak bırakıyor, bulaşıklar ıslak çıkıyor gibi sorunlar ile karşılaştığımız zaman çözümünü bir çok defa bulaşık makinesi ısıtıcı değişimi ile sonuçlandığını söyleyebiliriz.

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Nasıl Kurutuyor?

Bulaşık makinesi nasıl kurutma yapar yani bulaşık makinesi bulaşıkları nasıl kurutur merak ediyor musunuz? Bulaşık makinesinin içerisinde ısıtıcı yani fırınlarda olan rezistansı vardır. Bulaşık makinesi rezistansı suyu ısıtmaya ve bulaşıkları kurutmaya yarar. Yani bulaşık makinesinin yıkamak için suyu sudan ve kurutan aynı parçadır.

Bulaşık makinesini ilk açtıktan sonra ikinci resimde su aldım alırken içindeki suyu ısıdan ve aynı zamanda kurudan tek parçadır. Peki bulaşık makinesi bulaşıkları nasıl kurdu? Bulaşık makinesi suyu yüksek sıcaklıkta ısıttığı zaman bulaşık makinesinin içerisinde yoğun bir sıcaklık oluşur oluşan bu sıcaklık dakikalar boyunca devam ettiğinden dolayı buhar ve su yardımı ile bulaşıklar kurur. Peki bulaşık makinesi neden kurutmuyor dersiniz? Bulaşık makinesi kurutma yapmıyor ise bulaşık makinemiz soğuk su ile bulaşıkları yıkıyor demektir. Soğuk suyla yıkanan bulaşıklar temizlenmediği gibi kurulmaz da.

Bulaşık Makinesi Kurutma Yapmıyor Sorunun Çözümü

Bulaşık makinesi kurutma yapmıyor ve bulaşık makinesi bulaşıkları ıslak bırakıyor arızasının çözümü için kullanıcılar olarak sizler bir şey yapamazsınız. Çünkü bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmadığında arızalı olan parçalar genellikle bulaşık makinesi rezistansı, yıkama motoru ile birlikte olan Isıtma elemanı arızası, bulaşık makinesi elektrik kablolarının yanması ya da bulaşık makinesi elektronik kart arızasından kaynaklanmaktadır.

Bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor arızasıyla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka beyaz eşya servisi ve size en yakın bulaşık makinesi tamircisine ulaşmanız gerekir.

Markaya Göre Bulaşık Makinesi Kurutma Arızaları

  • Arçelik bulaşık makinesi kurutmuyor ise makinenin ısıtma devresinde sorun olabilir ya da bulaşık makinesi elektronik kartı arızalıdır demektir.
  • Beko bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor ise Arçelik de olduğu gibi bulaşık makinesi rezistans arızası ya da elektronik kart arızası olabilir.
  • Altus bulaşık makinesi kurutmuyor ise bulaşık makinası ısıtma rezidansı yani ısıtıcı arızalı olabilir. Aynı zamanda kablolarında kontrol edilmesi gerekir.
  • Bosch bulaşık makinesi kurutmuyor ise yıkama motorunda bulunan su ısıtıcı elemanının arızalı olduğu anlamına gelir. Bulaşık makinesi motorunun değişmesi gerekir.
  • Siemens bulaşık makinesi kurutmuyor arızası için yine aynı şekilde yıkama motoru arızasından kaynaklanıyor olabilir. Yıkama motorunun tamir edilmeden değiştirilmesi gerekir.
  • Profilo bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor ve ıslak bırakıyor ise Profilo markasının kullanmış olduğu yıkama motoru arızalı demektir. Isıtıcı yıkama motorunun içerisindedir.
  • Vestel bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor ve ıslak bırakıyor ise bulaşık makinesi rezistans tamiri kablo grubu değişimi ya da elektronik kart tamiri yapılması gerekir.
  • Samsung bulaşık makinesi bulaşıkları kurutmuyor ve ıslak bırakıyorsa bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi ısıtıcısı swich ve ısıtıcı rezistans arızasıdır. Ayrıca Samsun bulaşık makinesi elektronik kartı da arızalı olabilir.
  • LG Bulaşık makinesi kurutmuyor arızası bu makinelerde pek yaşanmaz. Yalnız yaşandığında kablo grubu ve rezistansın kontrol edilmesi gerekir ayrıca elektronik kartın da incelenmesi gerekir.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83