Blog

Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinesi eskisi kadar güzel yıkamıyorsa, kirli çıkarıyorsa veya bardakları solmuş bir şekilde çıkarıyorsa fiskiye dönme sorunu ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor ise bulaşıkları güzel yıkamaz.

Bulaşık makinesi pervanesi dönmediğini bunun için kendiniz evde bazı şeyleri kontrol ederek arıza tespitini veya tamirini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor sorunu yaşayanlar hemen beyaz eşya tamircisinden randevu alıp onarım için servis talep etmekteler. Yalnız bazı şeyler için beyaz eşya servisleri çağırmazda hiç gerek yok. Mesela bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor ise bu sorunu bazen kendinizde evde yapabilirsiniz.

Şimdi gelin beyaz eşya servisini aramadan önce bulaşık makinesi fiskiyesi neden dönmez hep birlikte inceleyelim.

Bulaşık Makinesi Alt Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinesi alt fiskiyesi dönmüyorsa ilk bakacağınız yer tabi ki pervanelerdir. Alt Pervanenin açılması sonucu su fiskiyenin delik yerlerinden çıkmak yerine, fiskiyenin yan tarafından çıkar. Dolayısıyla pervane de yanlış su akımı meydana gelir. Pervanenin bazı yerlerinde suyun az çıkması ve bazı yerlerinde de suyun fazla çıkması üzerine pervane dönmez.

Bulaşık makinesi alt pervane dönmüyorsa bunun bir başka nedeni de pervane arızasıdır. Pervanelerin çok fazla yağlanması ve aşırı kullanımdan sonra çok fazla yıpranması sonucu bulaşık makinesi alt pervane dönmez.

Ayrıca bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor sorunu sadece alt pervane ile ilgiliyse, yani üst pervane dönüyorsa mutlaka pervan değişikliğini yapmalısınız. Bulaşık makinesi fiskiyesi dönmüyor sorunu alt ve üst pervane için geçerliyse o zaman da “bulaşık makinesi fiskiyesi neden dönmez” başlığına geçiniz.

Bulaşık Makinesi Üst Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinesi dönmüyor ve dolayısıyla güzel yıkamıyor sorunu için bu makalemizi okumaya geldiyseniz, en doğru bilgileri burada bulacağınıza emin olabilirsiniz. Bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor mu? Alt pervane dönmüyorsa fiskiye değişimi yani yeni bir pervane alıp denemenizi istemiştik. Bu sizin için uygun fiyata bulaşık makinesini tamir ettirmek denebilir. Yalnız bulaşık makinesinin üst pervanesi dönmüyorsa size iyi haberler veremeyeceğimi ifade etmeliyim. Çünkü;

Bu sorunun başlıca nedeni yıkama motoru arızasıdır. Eğer bulaşık makinesi motoruna bir cisim kaçarsa, bulaşık makinesi gücü azalırsa, bulak makinesinin içerisinde bir arızadan dolayı yeterli tazyik ile suyu üst tarafa ulaştıramıyorsa mutlaka bulaşık makinesi yıkama motoru değişimi yapmalısınız.

Ayrıca bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor yada sadece üst pervane dönmüyor ise, pervane arızasından da kaynaklanabilir.

Üst sepet su girişinin arızalı olmasından da kaynaklanabilir.

Bulaşık makinesi üst pervanesi yan sanayi ise yine üst pervane dönmez.

Bulaşık makinesi orijinal değilse kısa sürede sertleşip dönmemeye başlar.

Bulaşık Makinesi Fiskiyesi Neden Dönmez?

bulaşık makinesi fıskiyesi bulaşık makinesinde bazı arızaların oluşması sonucu fiskiye dönme işlemini yitirir. Bulaşık makinesinde oluşan arızaya göre pervaneler hiç dönmez, sadece alt pervane döner, sadece üst pervane dönen alt dönmez, ya da her iki pervane de döner ama yavaş döndüğünden dolayı bulaşıkları yıkamaz. Peki bulaşık makinesi pervanesi neden dönmez biliyor musunuz? Bulaşık makinesi pervanesi;

  1. Bulaşık makinesi motoru bozulursa pervane dönmez
  2. Bulaşık makinesi motorunda bir arıza oluşup yüksek hızlı dönmezse pervane eder dönmez
  3. bulaşık makinesi yıkama motoruna bir şey kaçarsa pervane dönmez ya da yavaş döner
  4. Bulaşık makinesi filresi tıkanması sonucu motor devir daim yapmak için yeterli su alamazsa fiskiyeler dönmez
  5. Bulaşık makinesi pervanelerinde açılmalar meydana gelmişse pervaneler dönmez. ya da çok yavaş döner
  6. Bulaşık makinesi üst sepet arızalıysa fiskiyeler dönmez.

Bulaşık Makinesi Pervanesinin Dönüp Dönmediği Nasıl Anlaşılır?

Bazen bulaşık makinesi pervanesinin dönüp dönmediğini anlamak istersiniz. Özellikle bulaşıklar yıkanmadığı ya da bardaklar lekeli çıktığı zaman fiskiyeleri kontrole etmeye kalkarsınız. Peki bulaşık makinesi pervanelerinin dönüp dönmediğini nasıl anlayacağınızı biliyor musunuz?

Öncelikle bulaşık makinesi çalışıyorken bulaşık makinesi kapağını çok yavaş bir şekidle açın. Makinenin alt pervanesini ve üst pervanesini kendinize doğru çevirin. Yani her 2 pervanenin ucu da size baksın. Şimdi kapıyı kapatın. Makine çalıştıktan 10 saniye sonra kapağı yeniden yavaşça açın. Pervanelerin ikisi ya da sadece biri size bakıyorsa yine aynı şekilde işaret alarak kapıyı yeniden kapatın. Yine aynı şekilde 10 saniye açlıştırıp kapıyı yavaşça açıp yeniden pervaneleri kontrol ediniz. Pervaneler bıraktığınız gibiyse bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor, eğer pervaneler yerinde değilse bulaşık makinesi fiskiyeleri dönüyor demektir.

Burada yazılanları yaptıysanız ve önemli bir arıza yoksa bulaşık makinesi pervaneleri dönmüyor sorununu çözmüşsünüz demektir. Şayet yapamadıysanız ve İstanbul içerisinde bir bulaşık makinesi servisi arıyorsanız Küçükköy beyaz eşya servisi ya da diğer bir şubemiz olan Alibeyköy beyaz eşya servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83