Blog

Bulaşık Makinesine Elektrik Gelmiyor

Bulaşık makinesine elektrik gelmiyor sorunu çok detaylı bakılması gereken bir işlemdir. Bulaşık makinesine elektrik gelmeme nedenleri çok önemli bir arıza belirtisinin olabileceği gibi, küçük bir kablo arızasından da kaynaklanabilir.

İşte bu nedenle bulaşık makinesine elektrik gelmiyor ise bulaşık makinesi servisini çağırmadan önce evde bakmanız gereken bazı noktalar var. İşte bizler bu makalemiz de bulaşık makinesine elektrik neden gelmez, elektrik gelmemesinin nedenler, çözümü ve olabilecek bütün olasılıkları açıkladık.

Burada anlatacaklarımızın sonunda bulaşık makinesine elektrik gelmeme arızası devam ediyorsa, o zaman da beyaz eşya servisi ve yetkili beyaz eşya servisini çağırmanız gerekecektir.

Bulaşık Makinesine Elektrik Neden Gelmez?

Bulaşık makinesine elektrik gelmeme nedenleri genellikle elektrik kablosunun yanmış olması, evin sigortalarının atmış olması, şalter arızası, üçlü priz kullanıyorsanız uzatma kablosunun arızalanması, prizin yanması, bulaşık makinesi açma kapatma düğmesi arızası, bulaşık makinesi kablolarının yanmış olması, bulaşık makinesi paraziti ile elektronik kart yani ana kart arızasından kaynaklanmaktadır.

Burada ifade edilen nedenlerden bir tanesi bile oluştuğunda bulaşık makinesine elektrik gelmez. daha detaylı bilgiye sahip olmak için aşağıda yer alan “bulaşık makinesine elektrik gelmeme nedenleri ve çözümleri” başlığına bakınız.

Bulaşık Makinesine Elektrik Gelmeme Nedenleri ve Çözümü

Bulaşık makinesine elektrik gelmeme nedenlerini sıralarken en basit arızadan en zor arızaya doğru ilerleyeceğiz. Basit olanları evde kendiniz de yapabilir ya da eli tornavida tutan her hangi birinden yardım isteyip bulaşık makinesine elektrik gelmiyor arızasına çöze kavuşturabilirsiniz. Şimdi gelin bulaşık makinesine elektrik neden gelmez hep birlikte sebeplerine bakalım.

Priz, Uzatma kablosu ve fiş arızası

Bulaşık makinesine elektrik gelmiyor ise makinenizin priz, fiş ve üçlü uzatma kablosu kullanıyorsanız ilk önce buralara bakın. Her hangi bir kablo arızası varsa yeni bir uzatma kablosuna takarak bulaşık makinesine elektrik gelip gelmediğini kontrol edin.

Şalter Atması İle Elektrik Kesintisi

Evinizde bazı nedenlerden dolayı şalter atmış olabilir. Sigortaların atmış olması durumunda bulaşık makinesine elektrik gelmez. Böyle bir durumda şalterleri kaldırmanız ve bulaşık makinesine elektrik gelip gelmediğine bakmalısınız.

Açma Kapatma Düğmesi Arızası

Bulaşık makinesine elektrik gelmeme nedenleri arasında, makinenin açma kapatma düğmesi arızası da yer almaktadır. Bulaşık makinesi düğmesi arızalanırsa bulaşık makinesine elektrik gelmez. Böyle bir durumda beyaz eşya tamircisi ile görüşme sağlamalısınız. Bulaşık Makinesi Çalışmıyor başlığına bakabilirsiniz.

Elektronik Kart Arızası

Bulaşık makinesine elektrik gelmeme nedenlerinden biri de elektronik kart arızasıdır. Kart arızası, Bulaşık makinesi kart arızası ve kart tamiri de söylenebilir. Bu durumda bulaşık makinesi kartını bir elektronik kart tamircisine götürerek kartınızı tamir ettirmeniz gerekir. Kartın tamir edilememesi durumunda yeni bir bulaşık makinesi kartını satın almanız gerekir. Tabi eğer gerçekten de bulaşık makinesine elektrik gelmiyor arızasının karttan olduğunu düşünüyorsanız alın.

Parazit Arızası

Bulaşık makinesi elektrik kablosunun ilk olarak bağlandığı parçaya parazit denir. Bu parça arızalanırsa makineye elektrik gelmez. Böyle bir durumda bulaşık makinesi ile uyumlu bir parazit satın almanız gerekir.

Bulaşık Makinesine Elektrik Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Bulaşık makinesine elektrik gelmiyor, elektrik gelmeme nedenleri, neden elektrik gelmez ve bulaşık makinesine elektrik gelmiyor ise ne yapılacağını burada anlattık. Eğer burada belirtilenleri yapmanıza rağmen yine de elektrik gelmiyor ise; Size en yakın özel beyaz eşya servisi ya da yetkili beyaz eşya servisini çağırmanızı öneriyoruz.

Dilerseniz Yorum kısmından bize yazarak size yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83