Blog

Buzdolabından Tık Sesi Geliyor

Buzdolabından tık sesi geliyor ve buzdolabı motoru çalışıp duruyorsa öncelikle kullanıcı ve buzdolabı servis teknisyeninin motor arızasından şüphelenmesi gerekir.

Çok nadir de olsa baz durumlarda buzdolabından tak sesi geliyor motor duruyor ve 5 dakika sonra yeniden aynı şeyi yaptığında buzdolabı elektronik kart arızası ya da Termik arızasından da kaynaklanabiliyor. Buzdolabı çalışıp tık sesi gelip duruyor arızasını tespit edebilmeniz için size birkaç bilgi daha paylaşacağız. Sizlerde bu bilgileri inceleyerek buzdolabının motorunun neden devreye girmediğini ve Tık tık sesi gelip durduğunu hemen anlayacaksınız.

Buzdolabından tık sesi geliyor ve Buzdolabı motor arızasını tam olarak öğrenmek ve beyaz eşya servisi ve ile görüşüp beyaz eşya tamircisinden randevu almak için, Sultangazi beyaz eşya servisi ile görüşebilirsiniz.

Buzdolabından Neden Tık Sesi Gelir?

Buzdolabı motoruna bağlı iki tane buzdolabı yedek parçası vardır. Bunlardan bir tanesi Termik diğeri de motor rolesidir. Buzdolabı motor kabloları bu her iki parçaya bağlıdır. Yani motora ilk hareketi veren Termik ve roledir. Tık diye duyduğunuz ses Termikten gelir.

Buzdolabı motoru çalışıyor tık deyip duruyor sonra yeniden çalışıyor ise buzdolabı motoru, elektrik hattınızdaki bazı sorunlar ya da Termik arızası olabilir. Bunun için mutlaka buzdolabı Servisi ile görüşme sağlayarak tamir ettirmelisiniz. Buzdolabı motoru elektrik çarpması tehlikesi olduğundan dolayı kendiniz tamir etmeye çalışmamalısınız. Buzdolabı tamircisi ile görüşerek buzdolabı tamirini yaptırmanız daha doğru olacaktır.

Buzdolabından Tık Sesi Geliyor Motor Çalışıp Duruyor

Buzdolabında görebileceğimiz ve en büyük maliyet çıkaracak arızalardan biri de buzdolabı tık deyip duruyor bir müddet çalışıp tekrar durup ve yeniden çalışıyor olmasıdır. Bu sorun genellikle motor arızasından kaynaklanır. Buzdolabı devreye girdiğinde tık diye ses çıkarır.

Buzdolabı motorunda herhangi bir arızanın olması durumunda tık sesi çıkaran termik devreye girip motoru durdurmasıdır. Yani motor durduğunda ve hareket ettiğinde tak tak sesi geliyordur ama motor çalıştığı için duymuyorsunuzdur. Buzdolabı motoru çalıştıktan sonra tik sesi çıkartıp durması motor arızası ya da termik arızasının habercisidir.

Buzdolabı Devreye Girmiyor Tık Tık Ses Çıkarıyor Neden?

Buzdolabı motoru çalışması için Termik motorun ana fabrikasına komut gönderir. Bu komut işlemi ile ana sargının motoru çalıştırması için yardımcı Bobinden destek alır. Yardımcı bobin arzulanması ya da ana saygının bozuk olması nedeniyle buzdolabı motoru çalıştıktan birkaç saniye sonra tık, tak, tik ya da tak tak sesi çıkarıp durur. Ayrıca Buzdolabından tık tık sesinin gelmesi de tamamen bundan kaynaklanmaktadır.

Yani buzdolabı motoru tık sesi çıkartıyor ve çalışmıyorsa ya da Tık sesi çıkartıyor bir süre sonra durum yeniden çalışıyorsa motor ile ilgili problem var demektir. İstanbul’daysanz Küçükköy beyaz eşya servisi ya da buzdolabı Servisi blok makalelerimizden destek alabilirsiniz.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83