Beyaz Eşya Tamir Servisi

ÇAMAŞIR MAKİNESİ ALTINDAN SU AKITIYOR

Çamaşır makinesinin su akıtması çok sinir bozucu olabilir. Özellikle çamaşır makinesi altından su akıtıyor olması gerçekten ulaşılması zor ve tamir edilmesi de bir o kadar mümkün olmayan arızalar arasındadır.

Çamaşır makinesi altından su damlıyor, su gelmesi, su kaçırıyor ve özellikle çamaşır makinesi altından su akıtıyor olması kullanıcılar tarafından arıza tespitinin yapılması son derece de zor bir problemdir. Çünkü çamaşır makinesinin altından su geldiğini gördüğünüzde suyun nereden geldiğini öğrenmek için makineyi ters çevirmeli ya da çamaşır makinesinin bir çok parçasını söktükten sonra suyun nereden geldiğini anlayabiliyorsunuz.

Sizin de çamaşır makinenizin altından su geliyor ise bunun çözüm yollarını bulmak için bu makalemizdeki olan her bir satırı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.Beyaz eşya tamircisi ve beyaz eşya servisi çağırmadan önce buradaki önerileri uygulayarak çamaşır makinesinin neresinden su geldğini öğrenebilirsiniz. Çamaşır makinesinin altından neden su gelir işte çözüm ve nedenleri.

Çamaşır Makinesi Altından Su Damlıyor

Çamaşır makinesini çalıştırdıktan bir süre sonra çamaşır makinesi altından su damlıyor şikayeti ile bize başvuran birçok müşterimiz oluyor. Bu damlama şikayeti üzerine sorunu çözmek ve arıza tespitini yapmak için gittiğimiz de, çamaşır makinesinin kapısından su damladığını görmekteyiz. Çamaşır makinesi altından su akıtıyor olması genellikle kapaktan yapmaktadır.

Bazen de deterjanlık çekmecesinin çok kirli ve dolu olması nedeniyle su birikintisi oluşup çamaşır makinesinin alt kısmına damlacıklar akmaya başlar. Sizler de çamaşır makinesi altından su damlıyor diyorsanız, kapağın yeterli derece de sıkışıp sıkışmadığını ve deterjanlığın temiz olup olmadığına bakmalısınız.

Çamaşır Makinesi Altından Su Gelmesi

Çamaşır makinesi altından su kaçırıyor sorununun arıza tespiti o kadar zor ki. İşte bunlardan biri de çamaşır makinesi altından su gelmesi sorunudur. Çamaşır makinesinin neresinden su geldiğini bilmediğiniz için iyi bir inceleme sonucu suyun nereden aktığını öğrenmeniz gerekir. Dilerseniz çamaşır makinesinin neresinden su akabileceğini bazı örneklerle verelim. Çamaşır makinesi altından su akıtıyor ise;

  • Çamaşır makinesi kapı aralığı kontrol edilmeli
  • Körük lastiği kontrol edilmeli
  • Pompa kapağından su sızması olabilir,
  • çamaşır makinesinin en altındaki lastiğin yırtık ya da delik olma ihtimali de çok yüksektir.

Çamaşır Makinesi Alttan Su Kaçırıyor

Çamaşır makinesi çalıştıktan bir müddet sonra alttan su kaçırıyor ise bunu iyi bir çamaşır makinesi tamircisi ile çözmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü çamaşır makinesi alttan su kaçırıyor olması suyun bir çok yerden gelme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ifade etmektedir. Çamaşır makinesi alttan su kaçırıyor ise;

  • İlk önce deterjan çekmecesinin boş ve temiz olduğuna bakınız. Tıkalıysa ve içerisinde su varsa kazana giden yolun tıkanmış olduğu anlaşılmaktadır.
  • Çamaşır makinesi pompa kapağını açıp yeniden sıkıca kapatın.
  • Kapıyı açıp lastiğin yırtık ve yerinden çıkıp çıkmadığına bakınız. Lastik yırtık ise çamaşır makinesi altından su kaçırır.
  • Çamaşır makinesi pis su hortumunun sağlam ve delik olup olmadığına bakınız. Kopuk ve yırtık ise değiştiriniz.

Burada belirtilen sorunlar çamaşır makinesi altından su kaçırıyor sorunu ile birebir bağlantılıdır. Eğer çamaşır makinesi alttan su damlatıyor ya da su sızdırıyor ise burada ifade edilen yöntemleri yapabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Altından Neden Su Gelir? Nedenleri

Çamaşır makinesi altından su akıtıyor ve Çamaşır makinesinin altından su geldiğini gördüğünüzde bunu bir kaç yerden gelebileceğini unutmayınız. Sadece tek bir yere odaklanıp suyun buradan geldiğini düşüne biliyorsunuz. Çamaşır makinesinin altından su akıtıyor arızası önemli bir sorun olduğundan dolayı mutlaka detaylı bir şekilde bakılmalı ve hatta birkaç kez çamaşır makinesi çalıştırılarak suyun nereden geldiğini iyice anlamanız gerekmektedir. Çamaşır makinesinin altından neden su gelir ve su akıtma nedenlerini basit bir dille açıklayalım.

Çamaşır makinesi körük lastiği yırtılmış ya da delinmiş

Çamaşır makinesinin altından su akıttığını gördüğünüzde ilk olarak şüpheli dediğiniz yer körük lastiğinin kopmuş ve delinmiş olmasıdır. Çamaşır makinesi körük lastiği dediğimizde makinenin altından su damlar.

Çamaşır makinesi tahliye pompası su sızdırma arızası

Çamaşır makinesinin su damlama nedenlerinden bir diğeri de tahliye pompa arızasıdır. Çamaşır makinesi tahliye pompası arızalı ise ya da içerisinde bildirimin sıkışması sonucu kapan yerinden çıkması sonucunda makinenin altından su damla ya da su akıtır. Çamaşır makinesi altından su akıtıyor tahliye pompasının sıkışmasından yapmaktadır. Lütfen iyice kontrol ediniz.

Çamaşır makinesinin atık su pompasının delik olması

Çamaşır makinesinin atık su pompasının delik olması durumunda da makinanın altından su aktı. Çamaşır makinesini çalıştırdığınızda altından su akıtıyor ise atık su pompasının delinmiş olmasından da şüphelenmeniz gerekmektedir.

Çamaşır makinesi tahliye hortumunun kopmuş ya da delinmiş olması

Çamaşır makinesi yıkama yaptıktan sonra tahliye pompası sayesinde tahliye hortumu ile suyu dışarı atar. Çamaşır makinesi altından su akıtıyor ise mutlaka atık su pompasının bağlı bulunmuş olduğu kirli su hortumu da kontrol etmeniz gerekmektedir. Kirli su hortumu herhangi bir nedenden dolayı çürümüş, yırtılmış, kopmuş ya da delinmiş olabilir.

Çamaşır makinesi boğaz lastiğini delinmiş olması

Çamaşır makinesinin en altında su pompasına giden bir tane hortumu vardır. Bunun ismi teknik servisler tarafından boğaz lastiği diye de adlandırılabilir. Çamaşır makinesi altından su akıtıyor ise bu boğaz lastiğininden de şüphelenebilirsiniz. Lastiği ya da çamaşır makinesinin altındaki körük lastiğinin hala haricinde birçok yerden de su gelebileceğini lütfen unutmayınız

Çamaşır makinesi altından su akıtıyor ise boğaz lastiğine iğne ve ince delik olabileceğini unutmayın.

Çamaşır makinesi kazan arızası

Çamaşır makinesi kazanında herhangi bir sorun olması ya da delik ve çatlak olması halinde çamaşır makinesi altından su kaçırabilir. Bunun çözümü için çamaşır makinesi kazan tamiri ve diğer işlemleri yapan kişiler tarafından yapılabilir. Çamaşır makinesi altından su akıtıyor ya da su kaçırıyor ise başlıca sorunlardan biri kazan arızasıdır lütfen unutmayın.

Çamaşır makinesi bilye ve rulmanlarının bozuk olması

Çamaşır makinesinin altındaki akan suyun rengine bakarak da makinanın neresinden su geldiğini anlayabilirsiniz. Çamaşır makinesinin altından akan su paslı ve kahverengi pis bir su ise muhtemelen kazanın bilye ya da Rulmanlarından geliyor demektir. Bu sorunu kendiniz evde tamir edemezsiniz. Bunun için mutlaka beyaz eşya tamircisi ile çalışıp çamaşır makinesinin su akıtıyor olma sorunda çare bulmalısınız.

Çamaşır makinesi ön sacın paslı ve çürümüş olması

Çamaşır makinesinin altından su akması özellikle çok eski makinelerde görülmektedir. Çamaşır makinesinin ön sayacının yani ön duvarının çok fazla pasta olması halinde körük lastiği tutunacak yer bulamaz. İşte bundan dolayı çamaşır makinesinin altından su akması sonucu makinenin ön duvarı tamamen paslanır çürür. Çamaşır makinesinin su akmasını engellemek için mutlaka makinenin ön sayacının değiştirilmesi gerekir.

Özellikle çamaşır makinesi altından su akıtıyor sorunu makinenin çürümüş olmasından da kaynaklanmaktadır.

Çamaşır makinesinin altından su akma sorununa çare bulamadınız mı?

Çamaşır makinesi altından su akıtıyor olma sorunu için burada su akması muhtemel olan arızaların tamamını burada yazdık. Buna rağmen çamaşır makinesinin neresinden su aktığını halen bulamadıysanız şubelerimizden destek alıp randevu oluşturabilirsiniz. Bunun için Esenler beyaz eşya servisi, Sarıyer beyaz eşya servisi, Eyüpsultan beyaz eşya servisi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83