Blog

Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Çamaşır makinesi çok gürültülü çalışıyor olması veyahut sıkma yaparken çok ses çıkarıyor olması genellikle kazan düşmesi ve kazan bilye arızasının belirtisidir. Çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor ise ve özellikle çamaşır makinesi sıkma yaparken çok aşırı gürültü yapıyor ise mutlaka bunun bir çözüm yolunu bulmalısınız. Peki bu sorundan nasıl kurtulacaksınız?

Çamaşır makinesi çalışırken gürültü yapıyor olması bilye arızasının belirtisidir. Çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor ise ve özellikle sıkma yaparken çok aşırı gürültü yapıyor ise mutlaka bunun bir çözüm yolunu bulmalısınız. Peki bu sorundan nasıl kurtulacaksınız?

Çamaşır makinesi gürültülü çalışıyor ve çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor işte bu sorunu acil çözmemiz gerekir. Çünkü bu sesten sadece siz değil, komşularınız da etkilemektedir. Ayrıca çamaşır makinesinden aşırı ses çıkıyorsa bunu hemen tamir ettirmediğiniz taktirde daha büyük hasarlar da sebebiyet verebilmektedir. Peki çamaşır makinesi neden çok ses çıkarır? Şimdi gelin beyaz eşya tamircisi ve tanıdığınız beyaz eşya servisi firmalarını çağırmadan önce, çamaşır makinesi kazanının aşırı ses çıkarmada ki sebeplere hep birlikte bakalım.

Çamaşır Makinesi Çok Gürültülü Çalışıyor

Çamaşır makinesi çalışırken çok ses çıkarıyor ya da çamaşır makinesi çok gürültülü çalışıyor ise bu arıza nedenini tespit edebilmeniz için çamaşır makinesinin hangi aşamada ses çıkardığını dikkat etmelisiniz.

Çamaşır makinesi normal yıkamada da çok gürültülü çalışıyor ise çamaşır makinesi motor arızası ya da çamaşır makinesi kazan düşmesi meydana gelmiş olabilir. Çamaşır makinesinde bilye arızası varsa normal yıkamada fazla ses çıkarmaz. Bu nedenle çamaşır makinesi çalışırken gürültülü çalışıyor ise mutlaka yıkama motoruna ve kazan düşmesine dikkat edilmelidir.

Çamaşır Makinesi Sıkma Yaparken Çok Ses Çıkarıyor

Bu resim Çamaşır makinesi sıkma da çok ses çıkarıyor ile ilgilidir.
Çamaşır makinesi sıkma da çok ses çıkarıyor

Çamaşır makinesinin bir diğer arızalı belirtisi ise çamaşır makinesi sıkma yaparken çok ses çıkarıyor olmasıdır. Çamaşır makinesi sıkma yaparken neden? Çamaşır makinesinde bulunan Amortisör vardır bunlar bazı makinelerde iki tane bazen de üç tanedir. Çamaşır makinesi amortisör arızası meydana geldiğinde çamaşır makinesi kazanı havada durmayıp makinenin gövdesine çarpmaktadır. Buda çamaşır makinesi sıkma yaparken aşırı gürültülü çalışıyor olmasına sebebiyet vermektedir.

Çamaşır makinesi sıkma da çok ses çıkarıyor ise bunun diğer belirtisi ise çamaşır makinesi kazan düşmesidir yani normal tabirle söylediğimiz zaman çamaşır makinesi bile arızasıdır. Çamaşır makinesi bilyesi bozulduğu zaman çamaşır makinesi sıkma yaparken çok ses yapar. Bunun çözümü ise mutlaka Kazan arızasına göre kazan değişimi yapılmalı ya da kazan Bilya değişimi yapılması gerekir.

Çamaşır Makinesinden Helikopter sesi Geliyor

Çamaşır makinesi çalışırken çok ses çıkarıyor, sıkma yaparken ses çıkarıyor ve çok gürültülü çalışıyor belirtilerin yanında çamaşır makinesi helikopter sesi çıkarıyor sorunu da biz çamaşır makinesi tamircilere gelmektedir. Çamaşır makinesi çalışırken helikopter sesi geliyor olması makinenin yıkama motoru arızasından, kazan Bilya sesinden ya da çalışırken bir yere sürtmesinden meydana gelmektedir.

Çamaşır makinesinden helikopter sesi geliyor olması bazı makineler için arıza belirtisi değildir. inverter motorlu bir çamaşır makinesi kullanıyorsanız bu çamaşır makinesi çalışırken araba çalışıyor muş gibi yani araba hızlanıyormuş gibi ses çıkarır. Normal çamaşır makinesi çalışmasına benzemez bu sistemler. Bundan dolayı çamaşır makinesinde helikopter sesi gibi bir ses geliyor diyorsanız mutlaka yetkili beyaz eşya servisi ile iletişime geçmeniz daha doğru olur. Belki de arıza olmayan bir sis için boş boşuna tamir parası vermek zorunda kalmazsınız.

Çamaşır Makinesi Neden Çok Ses Çıkartır?

Çamaşır makinesi çok gürültülü çalışıyor yani çalışırken çok ses yapıyor sorunu bize bir hayli gelmektedir. Peki çamaşır makinesi neden çok ses çıkartır? Şimdi gelin isterseniz çamaşır makinesinin nedense çıkardığına örnekler ile hep birlikte bakalım:

 1. Çamaşır makinesi amortisör arızası varsa makine sıkma yaparken ses çıkarır
 2. Çamaşır makinesi Bilya arızası varsa gürültülü çalışır.
  Çamaşır makinesi kazan bilyeleri su aldıysa bilyeler sesli çalışır.
 3. Çamaşır makinesi kazan Askı yayları deforme olduysa kazan sağa sola çarpar gürültülü çalışır.
 4. Çamaşır makinası kazan kulakları koptuysa kazan çalışırken ses çıkartır.
 5. Çamaşır makinesine normalinden fazla yük koyarsanız makine çalışırken sağa sola çarpabilir. Dolayısıyla ses çıkarır.
 6. Çamaşır makinesine çok az elbise atarak çalıştırırsanız makine çalışırken sağa sola çarparak ses çıkarabilir.
 7. Çamaşır makinesi motoru arızalıysa yıkama yaparken ses çıkarır. Bu ses motordan gelir kazandan gelmez.
 8. Çamaşır makinesi motor kayışı yıpranırp koptuysa makine çalışırken ses çıkartır.
 9. Çamaşır makinesi çalışırken çok gürültü yapıyor yapıyor ise tahliye pompasını da kontrol etmemiz gerekir. Atık su pompasını sıkışan bir cismin üzerine çamaşır makinesi çalışırken aşırı ses çıkarır. Bu çamaşır makinesi kazan arızası değil yıkama motoru arızasıdır.

Çamaşır Makinesi Kazanından Sürtme Sesi Geliyor

Çamaşır makinesi kazanı sanki bir yere sürtüyormuş gibi ses geliyorsa makinenin içerisinde sıkışan bir şeye kazanın dönmesi sonucu çarpıyor olabilir. Çamaşır makinesi kazanından sürtme sesi geliyor olması her zaman kazan dışında değil genellikle kazanın iç tarafından kaynaklanmaktadır. Peki çamaşır makinesinin kazanından çok gürültü geliyor ve bunun yanı sıra kazandan sürtme sesi geliyor olması neyi ifade eder? İşte Kazan sürtme sesinin nedenleri:

 1. Çamaşır makinesi körük lastiği yerinden çıkarsa kazana sürter. Dolayısıyla Kazan’da sürtme sesi meydana gelir.
 2. Çamaşır makinesi tamburu yamulursa her döndüğünde lastiğe çarpar. Bu durumda çamaşır makinesi çalışırken çok gürültülü çalışıyor ya da sürtme sesi geliyor olmasın dediğini de kazanın yamuk olmasıdır.
 3. Çamaşır makinesi rezistansı ile makinenin kazanı birbirine çok yakındır. Rezistansta oluşabilecek herhangi bir arızanın meydana gelmesi kazan döndüğünde sürtme sesi çıkmasına neden olur. Yani çamaşır makinesinden kazan sürtme sesi geliyorsa rezistansa da bakınız. Ayrıca çamaşır makinesi sıkarken çok sesli çalışıyor ve çamaşır makinesi çok ses çıkarıyor olması nedeni de bu olabilir.
 4. Çamaşır makinesi kazan sürtme sesinin gelmesinin bir diğer nedeni de çamaşır makinesi lastiğin yıpranmış olmasıdır. Çamaşır makinesi lastiği yıpranırsa kazandan sürtme sesi gelir yani lastik bir yere çarptığından dolayı sürtme sesi gelmektedir.

Çamaşır Makinesinden Bilye Sesi Geliyor

Çamaşır makinesinden bilye sesi geliyor işe gelme nedenlerinden biri kazan Bilyesi ya da çamaşır makinesi motor Bilyesidir. Çamaşır makinesi çalışırken bilye sesi geliyor ise makinemizin gürültülü çalışmasına sebebiyet verir.

Çamaşır makinesi çalışırken çok gürültülü yapıyor ise ve bunun sebebi de bir yerlerden kaynaklanıyor ise mutlaka çözüm yoluna gitmelisiniz. Bilye sesi kazandan Geliyorsan çamaşır makinesi Kazan tamiri yapılmalı. Çamaşır makinesi çalışırken bilye bilye sesi geliyor ve bunun sebebi ise motor Bilyesinden kaynaklanıyor ise mutlaka motor değişiminin yapılması gerekir. Aksi taktirde sizi rahatsız edecek ve zamanla çamaşır makinesinde farklı sorularda çıkmasına neden olacaktır. Çamaşır makinesi sıkma yaparken ses çıkarıyor olması yani çok gürültülü çalışıyor olması da bilye sesinden kaynaklanan bilmektedir.

Çamaşır Makinesinden Tıkırtı Sesinin Gelmesi

Çamaşır makinesinin içerisinde tel ya da başka bir cisim sıkışırsa Çamaşır makinesinden tıkırtı sesi gelir. Bu tıkırtı sesi bazen tel çarpma sesi ya da farklı bir cisme çarpmasıyla meydana gelmektedir. Çamaşır makinesi çok gürültü yapıyor ve çok sesli çalışıyor olmasının nedeni de çamaşır makinesi kazanından tıkırtı sesi geliyor olmasıdır. Bu tıkırtı sesin nedenini öğrenmek için mutlaka beyaz eşya servisleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Çamaşır makinesi çok gürültülü çalışıyor ne yapacağım?

Çamaşır makinesi çalışırken çok gürültü yapıyor, aşırı ses yapıyor, sıkma da ses yapıyor, bilye sesi geliyor ve çamaşır makinesi çok gürültü yapıyor demenizin nedenini burada yazılan ayrıntılı makalemizde mutlaka bulmuşsunuzdur. Çamaşır makinesinin gürültü yapma sebeplerini bulamadıysanız o zaman mutlaka çamaşır makinesi servisi ile çalışmanızı öneriyoruz.

Bu konuda İstanbul içerisinde size yardımcı olabilecek birkaç şubemiz bulunmaktadır. Bunlar Bayrampaşa beyaz eşya tamircisi, Gaziosmanpaşa beyaz eşya tamircisi, Küçükköy beyaz eşya servisi ve Alibeyköy beyaz eşya tamircisi ile teknik servis hizmetleridir. Bunların herhangi birisi ile iletişime geçiyim çamaşır makinesi çok gürültülü çalışıyor demeniz halinde sizde yardımcı olunacaktır.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83