Blog

Çamaşır Makinesi Resetleme

Çamaşır makinesi resetleme işlemi, yeni bir program başlatmak ve çamaşır makinesinde oluşan arızayı gidermek için kullanılan bir metot dur. Çamaşır makinesine reset atma işlemi her marka ve modele göre değişkenlik gösterir. Bunun için kullanmış olduğunuz çamaşır makinesi markasını ve modelini öğrenip ona göre resetleme işlemini yapmanız gerekir.

Çamaşır makinesinde oluşan herhangi bir arıza gidermek için beyaz eşya tamircisi çağırmadan önce mutlaka çamaşır makinesi resetleme ve program iptal etme düğmesini kullanmalısınız. Bizler çamaşır makinesi tamircisi olarak bu sayfada çamaşır makinesine reset atma ile ilgili size detaylı bir makale hazırladık. Bu sayfada sizlerde çamaşır makinesi resetleme ile ilgili istediğiniz konuya kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Şimdi gelin beyaz eşya servisi teknisyenlerimizin yazdığı çamaşır makinesine Reset nasıl atılır ve program iptal etme tekniklerine hep birlikte göz bakalım.

Çamaşır makinesi resetleme tuşunu nasıl öğreneceğim?

Çamaşır makinesi resetleme işlemi, çamaşır makinesi marka ve modeline değişkenlik gösterir. Mesela Arçelik çamaşır makinesini resetlemek için başlat / beklet tuşuna 3 saniye basılı tuttuğunuz zaman çamaşır makinesi programı iptal edilir. Yani bir başka deyişle çamaşır makinesi program resetleme işlemi uygulanmış olur. Yani öncelikle çamaşır makinesi resetlemek için mutlaka çamaşır makinesi markasının ve hatta modelininde çok önemli olduğunu ifade etmek istiyoruz.

Çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır ve resetleme yapılırken nelere dikkat edileceğini öğrenmek için makinenizin kullanma klavuzuna göz atabilirsiniz. Eğer eliniz kullanım klavuzu yoksa o zaman da çamaşır makinesi program ayar düğmesini dikkatli inceleyip program resetleme tuşunun olup olmadığına bakınız.

Çamaşır makinesine hangi durumlar da reset atılır?

Çamaşır makinesinde meydana gelen arızaları gidermek için çamaşır makinesine reset atmanız gerekir. Örneğin; Çamaşır makinesini çalıştırdığınız ve bir süre çalıştıktan sonra makineyi yanlış programda çalıştırdığınızı fark ettiniz. Ya da makinenin gerçek program süresini beklemeden iptal Edip hemen sıkmaya almak istiyorsunuz. Bu durumda çamaşır makinesine reset atmanız gerekir. Programı iptal ettikten sonra istediğiniz programı çalıştırmanız için ve program iptalini sağlamak için bu son derece önemlidir.

Bazen de çamaşır makinesi resetleme işlemi makinenin takılı kalmasında ya da oluşan arızaların giderilmesinde de kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesini çalıştırdığınız da farklı bir programı seçmek için de çamaşır makinesi programı resetleme işlemini yapabilirsiniz.

Çamaşır makinesi resetleme tuşu hangisi?

Çamaşır makinesi program resetleme tuşu çamaşır makinesi modeline göre değişir. Bazı markalarda başlat beklet tuşuna üç saniye bastığınız zaman iptal edilir. Bazılarında ise program ayar düğmesinde bulunur. Program ayar düğmesinde çamaşır makinesi resetleme tuşu ya da iptal tuşu diye yazmaz. İptal tuşuna ya da reset atma tuşunu bulmak için;

Çamaşır makinesi ayar düğmesindeki su boşaltma, durdurma, su boşaltma ve sıkma olan bölümleri kullanın. Yani bir ayardan vazgeçtiğiniz zaman sıkma, boşaltma ya da sadece su boşaltma bölümüne getirirseniz çamaşır makinesi resetleme işlemini bitirmiş olacak ve yeni bir programa hazır hale gelmesini sağlamış olacaksınız.

Çamaşır makinesi programı nasıl iptal edilir?

çamaşır makinesi program iptali
çamaşır makinesi program iptali

Çamaşır makinesi programını iptal etmek için çamaşır makinesinin üzerinde bulunan tuşlardan ve program ayarlama düğmesinden yararlanabilirsiniz. Bazı çamaşır makinesinde bir tuş çok farklı işlev görmektedir. Mesela Arçelik, beko, altus gibi markalarda başlatma tuşu ile program durdurma ve iptal etme tuşu birdir. Diğer markalarda da bu böyle olabilir. Bu nedenle kullandığınız çamaşır makinesi markasına göre iptal etme tuşu değişkenlik gösterir.

Bazı çamaşır makinesinde program iptal etmek için ayarlama düğmesini çevirmeniz yeterli mesela Bosch , Siemens, ve Profilo gibi çamaşır makinelerini iptal etmek için başla bekle tuşuna bir kez basmayı ve ayarlama tuşunu ise durdurma konumuna getirmeniz yeterli oluyor.

Çamaşır makinesi resetlenmiyor

Çamaşır makinesini resetlemek için öncelikle çamaşır makinesinde hiçbir hatanın olmaması gerekir ana kart arızası, tuş takımı arızası, su almama arızası, çamaşır makinesi kilit arızası, çamaşır makinesi kapımandan arızası, çamaşır makinesi su pompası ve suyu boşaltma arızası gibi hiçbir sorunun olmaması gerekir. eğer herhangi bir arıza çamaşır makinesinde varsa çamaşır makinesi resetleme işlemi başarısız olur.

Bu sayfada yer alan resetleme bilgileri harfiyen yaptıysanız çamaşır makinesi resetleme işlemi başarıyla sonuçlanması gerekir. Çamaşır makinesi resetlenmiyor ve her hangi bir bastığınızda hiç bir tepki de vermiyorsa mutlaka bir çamaşır makinesi tamircisinden yardım almalısınız.

Çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır?

Çamaşır makinesi resetleme tuşu kullandığınız çamaşır makinesi markası ve modeline göre değişir. Çamaşır makinesi resetleme tuşu hangisi ve iptal tuşunu bulamadım diyenler için bir kaç örnek vermek istiyoruz. Çamaşır makinesi iptal tuşu;

Arçelik çamaşır makinesi resetleme tuşu üzerinde başlat / beklet yazan tuştur. Programı resetlemek için 3 saniye basılı tutunuz.

Beko çamaşır makinesi resetleme tuşu üzerinde başlat / beklet – iptal 3 saniye yazan tuştur. Resetleme işlemi için iptal 3 saniye yazan yere 3 saniye basılı tutun.

Altus çamaşır makinesi program resetleme tuşu başlat – beklet ipral 3 sn. yazan tuştur. Program resetleme işlemi için ptal 3 sn yazan yere 3 – 5 saniye basılı tutunuz.

Bosch çamaşır makinesi resetlemek ve Programı iptal etmek için makine çalışırken başlat / beklet yada durdur yazan yere bir kez basın. Çok az bekleyip programı iptal konumuna getirin.

Siemens çamaşır makinesi resetleme program iptali için makinebin başlat – beklet tuşuna bir kez basın program ayarlama düğmesini dük konumuna yani iptal yazan yere getirin. Siemens çamaşır makinesi resetleme işlemi bu şekilde tamamlanmış olacaktır.

Vestel çamaşır makinesi resetleme işlemi ne yapmak için başlat tuşuna bir kez basın. Program Ayar düğmesini değiştirin. Vestel çamaşır makinesini kapatıp yeniden açın. Ayar düğmesini su boşaltmaya getirin. Çamaşır makinesinin başlat tuşuna basıp makine yeniden çalıştırın. Bu şekilde çamaşır makinesi suyu boşaltacak ve bu sayede program bitmiş olacak.

Profilo çamaşır makinesi resetleme işlemi ise başla bekle tuşuna bir kez basın. Program ayar düğmesini durdurma konumuna getirin. Programı iptal Edip yani resetleyip içindeki suyu boşaltmasını istiyorsanız, ayar düğmesini su boşaltma sıkma bölümüne getirip başlat tuşuna basın. İçindeki suyu boşalttığın zaman başlat tuşuna yeniden basarak ayar düğmesini durdurma konumuna getirin. Bu şekilde Profilo çamaşır makinesi Resetleme işlemi bitmiş olacak ve yeni bir programda başlamak için hazır hale gelecek.

hotpoint Ariston Çamaşır makinesi programı resetleme işlemi için başlat tuşuna bir kez basın. Ayar düğmesini su boşaltma kısmına getirin. Başlat tuşuna yeniden basın. Ariston çamaşır makinesi içindeki suyu boşaltacak ve bitti konumuna gelecek. Yeniden çalıştırmak için ayar düğmesinden istediğiniz programı seçip ariston çamaşır makinesini yeniden başlatabilirsiniz.

Samsung Çamaşır makinesi resetleme işlemi iki programı başlatıp başlattıktan sonra yeniden başlat tuşuna basıp programı durdurulur. Samsung çamaşır makinesi program ayarlama düğmesini sıkma su boşaltma derecesine getirip başlatma tuşuna basınız. Çamaşır makinesi suyu boşalttığı zaman sıkmaya geçecektir. Sıkma yapmadan direk olarak başlat tuşuna yeniden basıp makineyi tamamen kapatabilirsin. Samsung çamaşır makinesi bu sayede kartı resetlemiş olacak ve ayrıca program iptal edilmiş olacak.

LG Çamaşır makinesi resetleme işlemi tıpkı Samsung çamaşır makinesi program destekleme ve iptali ile birebir aynıdır. Lg Çamaşır makinesi resetleme için başlat tuşuna basınız. Program ayar düğmesini sıkma ya da eğer varsa boşaltmaya alınız sonra da başlat tuşuna basınca çamaşır makinesi suyu boşalttığı zaman bitti konumuna gelecektir. Bitti konuma gelmezse ya da çamaşır makinesinde sadece su boşaltma yoksa boşaltmalı sıkma ayarına getirin. Suyu boşalttığı zaman makineyi kapatabilirsiniz.

Seg çamaşır makinesi resetleme ve program sıfırlama işlemi için makineyi başlattıktan sonra başlat beklet tuşuna bir kez basınız. Sonra da makinenin ayar düğmesini iptal tuşuna getiriniz. Makine kendi kendine suyu boşaltacak ve bu sayede sıfırlanmış olacaktır. Çamaşır makinesi program sıfırlama bu şekilde işe yaramazsa makineyi boşaltma ya da sıkma boşaltma konumuna alıp başlat tuşuna basınız. Makine suyu boşalttıktan sonra iptal konumuna getirin.

Grundig çamaşır makinesi resetleme son günlerde çok fazla sorulan çamaşır makinesi markası olmuştur. Grundig çamaşır makinesi program sıfırlama ve reset atma işlemi için, çamaşır makinesini çalıştırdıktan hemen sonra iptal etmek için başlat beklet tuşuna 3 saniye basılı tutun ve makine ses çıkarmaya başladığı zaman ya da ışıkların bazıları yanıp sönmeye başladığı zaman parmağınızı çekin. Grundig program resetleme işe yaramazsa su boşaltma konumuna getirip çalıştırmayı deneyin. Yine de çalışmazsa o zaman da yeni bir programa getirip başlat tuşuna basın.

Bazı çamaşır makinesi programını iptal edebilmek için resmen çamaşır makinesi servisi çalışanı olmak gerekir. Makineleri üretirken üzerine iptal tuşu koymak ya da iptal tuşunun üzerine iptal yazmak hiç zor olmasa gerek. Çünkü bazı çamaşır makinesi modellerinde de bile iptal tuşuna farklı karakterler olduğu için tam olarak ne işe yaradığı gerçekten de bilinmiyor.

Çamaşır makinesi program sıfırlama

Çamaşır makinesi program sıfırlama tekniği, kullandıkları çamaşır makinesine hakim olan müşteriler tarafından sıklıkla yapılan bir işlemdir. Çamaşır makinesinde bir hatanın oluşması sonucu çamaşır makinesi program sıfırlama ve resetleme işleminin yapılması gerekir. Çamaşır makinesi program sıfırlama için makine kullanma kılavuzuna başvurmanızı rica ediyoruz.

Çamaşır makinesi resetleme nedir?

Çamaşır makinesinde istenmeyen bir sorun yaşandığı zaman, beyaz eya tamircisi çağırmadan önce kullanıcıların evde tek tuş ile çamaşır makinesini fabrika ayarına çevirmeye yaraya özelliğe çamaşır makinesi resetleme denir.
Çamaşır makinesi resetleme işlemi bazen çalışan programı iptal etmek ve bazen de programın takılı kalması sonucu çamaşır makinesini onarmak son derece önemlidir. Buna istinaden kullanmış olduğunuz çamaşır makinesini çok iyi anlamalı, tanımalı ve Özelliklerinin anlatıldığı videoları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bizler İstanbul bölgesinde çamaşır makinesi tamiri yaptığınızı ve çamaşır makinesi resetleme ile ilgili sorularınıza hemen çözüm bulabileceğimizi belirtir ayrıca iletişim sayfasından da bize ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83