Hizmetler

Kurutma Makinesi Servisi

Kurutma makinesi servisi; Diğer bir adı ile çamaşır kurutma makinesi servisi, Çamaşır kurutma makinesi tamirini yaptırmak istediğinizde hemen yardımınıza yetişen beyaz eşya teknik servisin bir birimidir. Bizler kurutma makinesi tamircisi olarak her marka çamaşır makinesi tamiri, bakımı, arızası, teknik sorunları ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Siz de sorun yaşadığınız kurutma makineniz varsa hemen bizi arayıp bilgi ve randevu alın.

Beyaz eşyalar bireylerin günlük işlerini kolaylaştıran en temel malzemelerdir. Özellikle evlerde sıklıkla kullanılan beyaz eşya kategorisinde kurutmalı çamaşır makinesi servisi, buzdolabı servisi, çamaşır makinesi servisi, bulaşık makinesi servisi, fırın servisi ve ocak, elektrik süpürgesi servisi ve kurutma makinesidir. Günümüzde en sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan makinelerden biri de çamaşır kurutma makinesidir.

1
çamaşır kurutma makinesi servisi

Çamaşır Kurutma Makinesi Servisi

Çamaşırlar yıkandıktan sonra çamaşır ipine asarak kurutmak istemeyenler genel de çamaşır makinesi makinesi kullanırlar. Bu ürünler bazen tek başına sadece kurutma makinesi olarak satılsa da, bazen de hem çamaşırları yıkayan hem de anında kurutan kurutmalı çamaşır makinesi de vardır. Bu her iki ürününde tamirleri çamaşır kurutma makinesi servisi tarafından yapılır.

Çamaşır kurutma makinesi tamiri genel de 1 ile 3 gün arasında yapılır. Bu onarım sürecinde müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Bu süreçler genel de whatsapp üzerinden yapıldığından dolayı çamaşır kurutma makinesi tamircisi tarafından özel olarak gönderilir. Siz de eğer çamaşır kurutma makinesi arızası ile ilgili tamir aşamasını merak ediyor ve gerçekten de güvenilir bir çamaşır makinesi servisi ile çalışmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Tamiri

Kurutmalı çamaşır makinesi değince hemen aklınıza kurutma makinesi gelmiş olabilir. Yalnız kurutmalı çamaşır makinesi ile sadece çamaşırları kurutmaya yarayan kurutma makinesi birbirinden farklıdır. Bizler kurutmalı çamaşır makinesi tamirini yaparken her zaman orijinal yedek parça kullanımına özellikle dikkat ediyoruz. Çünkü kurutmalı çamaşır makinesi servisi olarak içerisinde kurutma özelliği olan çamaşır makineleri hassas ve bir o kadar da tamir edilmesi zor ürünlerdir.

Çamaşır makinenizin kurutma özelliği varsa bu makinelerin tamirlerini yapabilen bir beyaz eşya tamircisi bulmanız çok zor olacaktır. Çünkü kurutmalı çamaşır makinesi servisi olarak bizler bile bazen makinenin tamirini yapmakta gerçekten de zorlanabiliyoruz. İçerisinde bir çok sensörün olması ve yedek parça değiştirme işlemini dahi yapılırken birçok parçanın sökülmesi gerektiği gerçeğidir. Bizler her ne kadar uzun yıllardır kurutma makinesi servisi ve kurutmalı çamaşır makinesi servisi olarak çalışsak da bazı firmaların kurutma makinesi tamirini bilmediğini düşünüyoruz.

Bu nedenle her zaman için kendinizi riske etmeden en yakın kurutma makinesi tamircisi ile görüşmenizi ve kimseyi bulamadığınızda bizim gibi güvenilir çamaşır kurutma makinesi tamircisinden destek almanızı istiyoruz.

Kurutma Makinesi Servisi - Kurutma Makinesi Tamiri
Çamaşır Kurutma Makinesi Servisi – Kurutma Makinesi Tamiri

Kurutma Makinesinde Meydana Gelen Arızalar Ve Tamirleri

Kurutma makinesi tüm bakımlara ve dikkatli kullanımlara rağmen arada arıza işaretleri gösterebilir. Bu işaretleri doğru okumak ve iyi bir kurutma makinesi servisinden destek almak makinenin sorununu hızlı çözülmesini sağlar. Kurutma makinesi çalışırken durursa ya da hiç çalışmazsa nedenleri burada belirtilen sebepler olabilir:

  • Kapak tam olarak kapanmazsa kurutma makineleri çalışmaz. Kurutma makinesi de tıpkı çamaşır makinesi mantığı ile çalışır. Yani kapak kapanmadan hatta kapı kilidi kilitlenmeden kurutma makinesi çalışmaz. Bu nedenle kurutma makinesi arızası ile karşılaştığınız da kurutma makinesi servisini aramadan önce kapağın kapalı olduğundan emin olun.
  • Kurutma makinesi servisi ve sizin için çok zor tamirlerden biri de kurutma makinesine elektrik gelmemesidir. Eğer çamaşır kurutma makinesine elektrik gelmiyorsa hemen servisi arayın.
  • Kurutma makinesini başlatmanıza rağmen kurutma işlemi başarısız olduysa makineyi yeniden çalıştırmayı deneyin. çamaşır kurutma makinesini çalıştırmamış olabilir ya da elektrik kesintisi esnasında makine de bazı teknik problemler yaşanmış olabilir.
  • Kurutma makinesinde bulunan su tankının dolu olması da kurutma makinelerinin çalışmasını engeller.
  • Çamaşır kurutma makinesi servisi ve tamircisinin sıklıkla karşılaştığı diğer sorunlardan biri de bakımsız makinelerdir. Bir kaç yıkamadan sonra kurutma makinesi filtre temizliğini yapmanız gerekir. Filtrenin dolması durumunda kurutma makinesi bakımı yapılmalıdır. Yapmadığınız taktirde kurutma makinesi tamiri için kurutma makinesi servisi firmalarından yardım almanız gerektiğini unutmayın.

Kurutma Makinesi Tamiri ve Bakımı

Kurutma makinesi servisi ya da makine sahibi tarafından belirli aralıklarla temizlendiğinde uzun süre sorunsuz şekilde kullanılır. Temel beyaz eşyalar deterjan ya da sadece su ile temizlendiğinde performansının arttığı gözlemlenir. Aynı zamanda filtrelerin olduğu bölümler detaylı temizlenerek gözeneklerin açılması gerekir. Bunun için genellikle deterjanlar kullanılır.

Kurutma Makinesi Servisi - Kurutma Makinesi Bakımı
Kurutma Makinesi Servisi – Kurutma Makinesi Bakımı

Şirin beyaz eşya tamircisi ve Beyaz eşya servisine göre, beyaz eşyalar arasında en sık temizlik yapılması gereken makinelerden biri kurutma cihazlarıdır. Uzun süre kurutma makinesini sorunsuz şekilde faydalanmak için makinelerin kurutma makinesi servisi tarafından incelenmesi, bakımının yapılması ve detaylı temizlenmesi gerekir.

  • Kurutma Makinesi Çevresini ve Alt Kısmı Temizliği

Kurutma makinesinin çevresi süpürülmeli ve makinenin bulunduğu yerden uzaklaştırılarak alt kısımları süpürülüp silinmelidir. Bu işlem yapılırken kurutma makinesinin fişinin çekildiğinden emin olunmalı ve çalışma alanı için güvenli bölge oluşturulmalıdır.

  • Kurutma Makinesinin Dış Kısmı Temizliği

Kurutma makinesinin dış yüzeyleri bir mikrofiber bez yardımı ile nazikçe temizlenmelidir. Bu temizlik esnasında makinenin dış yüzeyine zarar vermeyecek ancak mikroorganizmaları etkisiz hale getirecek deterjan kullanılabilir.

Beyaz Esya Servisi 1 1
Kurutma Makinesi Servisi – Kurutma Makinesi Çevre Temizliği
  • Tahliye Hortumu Temizliği

Kurutma makinesi su kullanmaz ancak çamaşırları kurutmak için nemi ve suyu çekmesi için bir haznesi bulunur. Bu işlem için ya tahliye hortumu kullanılır ya da makinelerde su tankı bulunur. Bu tankın düzenli olarak boşaltılmasının yanı sıra oluşabilecek sorunlar için de kurutma makinesi servisinden destek almak; makinenin kurutmada daha başarılı olmasına yardımcı olur.

  • Lif Filtresi Temizliği

Her kurutma işleminden sonra lif filtresi dolmaktadır. Bu filtre her zaman temiz olmalıdır. Bu filtrenin içine toz, kir dolmaktadır. Düzenli olarak bunun temizlenmesi, gözeneklerin açılması gerekir. Aynı zamanda sürekli lif filtresinin temizlenmesi alt kısımda bulunan filtrenin daha geç dolmasına neden olur.  Lif filtresi en çok kurutma makinelerinin iç kısmında kare hazne şeklinde bulunur.

Buradan kare lif filtresini çekerek kolay şekilde temizlemek mümkündür. Filtre kısmı çıkarıldıktan sonra elektrikli süpürge ile bu bölüm çektirilebilir. Böylece alt kısımdan toz, kir gibi kalıntılar geçerek makineye zarar vermesi önlenir. Filtre temizlenip tekrar takılırken malzemelerin kuru olduğundan emin olunmalıdır. Lif filtresi temizliği için kurutma makinesi servislerinden destek alınabilir.

  • Kurutma Makinelerinde Kazan Bölümü Temizliği
Beyaz Esya Servisi 7
Kurutma Makinesi Servisi – Kurutma Makinesi Kazan Bakımı

En çok ertelenen, ihmal edilen temizlik aşamalarından biri kuruma makinelerinin iç haznesinde yer alan kazan bölümü temizliğidir. Nemli bir ortamda çalışan kurutma makineleri iyi şekilde temizlenmezse kötü kokuya sebebiyet verebilir. Bir miktar çamaşır suyu, normal su ile karıştırılmalı ve kazan bölümü, kapak kısımları iyice temizlenmelidir.

Kuruduktan sonra saf su ile temizlenmeli ve üzerinden sirkeli su ile her alan silinmelidir. Makine boş olarak çalıştırılmalı; bu işlemler sırasıyla yapıldığında kurutma makinesinde kötü koku, nem, küf gibi problemler olmaz. Kazan bakımı, temizliği veya değişimi için mutlaka kurutma makinesi servisi ile görüşülmelidir.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83