Blog

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme

Samsung Çamaşır makinesinde oluşan bazı arızaların giderilmesi için reset atma, program sıfırlama ve resetleme işlemini yaptım yapmalısınız. Samsung çamaşır makinesi resetleme işlemi de çamaşır makinesinin eskisi gibi yeniden çalışmasını sağlayan özel yöntemlerden biridir.

Sizlerde Samsung çamaşır makinesi resetleme, program sıfırlama, program bitirme ve reset atma yöntemi için bu zengin içerikli yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Samsung Çamaşır Makinesi Program Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Samsung çamaşır program sıfırlama işlemleri Arçelik çamaşır makinesi resetleme ya da Vestel çamaşır makinesi resetleme işlemine göre daha kolaydır. Çünkü Samsung çamaşır makineleri en son teknoloji ile donatılmış ve çok akıllı sistemlerden oluşan teknolojilerdir. Samsung çamaşır makinesi program sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için aşağıda yer alan bilgileri yapabilirsiniz. Samsung çamaşır makinesi programını sıfırlamak için;

 • Çamaşır makinesi çalışır durumdayken başlat / duraklat tuşuna basın.
 • Program değiştirme düğmesini boşaltma ya da sıkma konumuna getirin.
 • Başlat / duraklat tuşuna basın.
 • Çamaşır makinesi suyu tamamen boşaltacak.
 • Sıkmaya aldıysanız suyu tamamen boşalttıktan ve motor döndükten hemen sonra yeniden başlat / duraklat konumuna getirin.
 • Şimdi de program değiştirme düğmesini yeni bir program derecesine getirerek yeniden çamaşır makinesini çalıştırabilirsiniz.

Samsung Çamaşır Makinesine Reset Nasıl Atılır?

Samsung çamaşır makinesine reset atmak için iki farklı yöntemimiz bulunuyor. Bunlardan bir tanesi çamaşır makinesi resetleme ve diğeri de kısa yoldan hızlı bir şekilde reset atma yöntemidir. Burada belirteceğimiz Samsung çamaşır makinesi reset atma işlemi işe yaramadığı taktirde altta yer alan Samsung çamaşır makinesi resetleme nasıl yapılır başlığının altında yer alan yöntemi deneyiniz.

Samsung çamaşır makinesine reset atmak için çamaşır makinesinin fişini çekiniz. Eğer çamaşır makinesinin fişi makinenin arkasında yer alıyorsa ve makinanızı yerinden çıkaramıyorsanız o halde çamaşır makinesinin elektrik şartellerini kapatın. Sadece çamaşır makinesine giden Şarteli bilmiyorsunuz o zaman da dairenizin bütün elektrik saatlerini kapattınız. Çamaşır makinesinin fişini çeke bilenler Şarteli kapatmasına gerek yoktur.

 • Çamaşır makinesinin elektriğini kestiğinizde ortalama 5 dakika bekleyiniz.
 • 5 dakika sonra Samsung çamaşır makinesinin açma kapatma tuşuna yani güç tuşuna on saniye arayla basıp parmağınızı kaldırmayın. İçinizden ona kadar saydığınızda parmağınızı çekebilirsiniz.
 • Şimdi de Samsung çamaşır makinesinin başlat tuşuna yani Play tuşuna basıp aynı şekilde parmağınızı kaldırmayın. on saniye geçtikten sonra parmağınızı kaldırabilirsiniz.
 • Şimdi çamaşır makinesinin fişini çek değilseniz yeniden fişi takabilirseniz. Evin saatlerini indirenler ise Şar teli yeniden kaldırabilir.

Eğer burada al anlatılanların doğru yaptıysanız Samsung çamaşır makinesi program resetleme ve reset atma yöntemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş demektir. Şimdi çamaşır makinenizi çalıştırabilir ve istediğiniz ayarda dilediğiniz gibi çamaşır makinesini kullanabilirsiniz.

Samsung Çamaşır Makinesi Program Resetleme Yapılmıyor

Samsung çamaşır makinesini resetlemek için çamaşır makinesinde hiç bir arızanın olmaması gerekmektedir. Samsung çamaşır makinesi program resetleme yapılamıyor ise;

 • Çamaşır makinesinin fişini çekip en az 5 dakika bekleyin.
 • Fiş takılı değilken makinenin açma kapatma tuşuna uzun bir süre boyunca basın(5 saniye)
 • Ardından fişi takıp çamaşır makinesini çalıştırın.
 • Ya da Samsung çamaşır makinesi resetleme işlemine yeniden başlayın.

Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır?

Samsung çamaşır makinesi resetleme işlemine geçmeden önce burada belirtilen sıfırlama işleminin Samsung çamaşır makinesi modellerinin neredeyse tamamında işe yaramaktadır. Eğer çamaşır makinesi resetleme yöntemini yapmanıza rağmen çamaşır makinesi resetleme yapılmıyor ise o zaman da çamaşır makinemiz de ya da makinenin bazı aksamlarında teknik sorunların olduğu anlaşılmaktadır. Bunun için lütfen beyaz eşya servisi ile iletişime geçiniz.

 • Samsung çamaşır makinesi çamaşır makinenizin güç tuşuna basınız. Makinenizde bir sorun yoksa sesli bir şekilde ekran açılacaktır.
 • Çamaşır makinesi açıldıysa Samsung çamaşır makinesi ekranında sıcaklık ve gecikmeli bitir tuşları olacak. Her iki tuşa aynı anda basıp bekleyiniz.
 • Samsung çamaşır makinesi ekranında ch İşareti çıktığı zaman her iki parmağınızı tuşdan çekiniz
 • Samsung çamaşır makinesi resetleme işlemine başlamak için makinenizin Play tuşuna basınız. Yani başlat tuşuna basınız.
 • Çamaşır makinesi bu aşamadan itibaren resetleme işlemine başlamış olacak. Samsung çamaşır makinesi resetleme bitinceye kadar hiçbir tuşa basmayın, kapatmayın, fişi çekmeyin ve lütfen sabredin.

Samsung çamaşır makinesi resetlemeyi bitirdikten sonra ekranda sıfır işareti görünecektir. Bu aşamadan sonra Samsung çamaşır makinesini güç tuşundan bir kez kapatıp ve yeniden çalıştırınız. Çamaşır makinesi ekranına normal program saatleri geldiğinde ve program ayar düğmesini çevirdiğinizde ekranda yer alan dakika ve program dereceleri değişiyorsa Samsung çamaşır makinesi resetleme işlemi başarılı bir şekilde bitmiş demektir.

Admin

Beyazesyatamircisi.NET; İstanbul'da profesyonel beyaz eşya teknik servis hizmeti sunan ve İstanbul genelinde 5 farklı şubesi bulunan Şirin beyaz eşya servisi kuruluşudur. Web sitemizdeki bilgilendirici makalelerden istifade edebilir ve İstanbul özel beyaz eşya tamircisinden randevu alabilirsiniz. Telefon: 0212 812 12 83 Whatsapp: 0212 812 12 83

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
TIKLA ARA | 0212 812 12 83